Breadcrubs

Güneş Enerjili Folding Roof Sistemi

GÜNEŞ ENERJİLİ FOLDİNG ROOF SİSTEMİ

Sistem dünyada hiçbir açılır tavan sisteminin bir arada gerçekleştiremediği katlanma, toplanma ve ayrıca güneş enerjisinden elektrik üretimi sağlayan bir sistemdir. Sistemde Folding Roof üzerine esnek güneş panellerinin entegrasyonu ile elektrik üretimi sağlanmaktadır.
Kendi ekseni etrafında dönerek katlanma hareketini gerçekleştirir. Katlanma hareketi tamamlandıktan sonra alüminyum paneller geriye doğru toplanarak tam bir açık tavan alanı elde edilmesini sağlar.
Alüminyum paneller istenilen açıda açılarak havalandırma, güneşten istenilen oranda faydalanma ve gölgelendirme olanakları sağlamaktadır. Minimum 25 m2 alandan başlayarak 56 m2’ye kadar tek ünite halinde yapılabilmektedir. Maksimum panel genişliği 8 m, derinliği 7 m yapılabilmektedir. 56 m2’ yi geçmemek kaydıyla maksimum derinlik 10 m’ye kadar yapılabilmektedir.
25-35 m2 arası 3 kW’lık güneş enerjisi sisteme entegrasyonu yapılabilir. 35-56 m2 arası 5 kW güneş enerjisi entegrasyonu yapılabilir.
Kullanılan güneş enerjisi sistemi hibrittir. İsteğe bağlı olarak öz tüketimli, depolamalı ve geri satışlı bir şekilde kullanılabilir.
Sistemde kullanılan güneş panelleri monokristal hücrelerden oluşmaktadır.
Sistemde FRONIUS marka SYMO GEN PLUS 5.0 hibrit inverter kullanılmaktadır.
İsteğe bağlı olarak sisteme BYD-B-BOX lityum batarya eklenebilir. Bu sayede depoladığınız elektriği daha sonrasında kullanabilir ve elektrik kesintisinin teknolojik araçlarınız üzerindeki olumsuz etkilerinden de korunmuş olursunuz.
Güneş panelleri ortamın izolasyonunu arttırıcı özelliktedir böylece ortamın ısı yalıtımı ayrıca desteklenmektedir.
Kullanılan güneş panelleri sayesinde alüminyum paneller içerisine ayrıca poliüretan köpük kullanılmasına gerek kalmaz.
Bu Güneş enerjisi sistemi yaklaşık 20 yıl kullanılabilir.
Sistemin amortisman süresi sistemin kurulacağı noktaya, sistemin büyüklüğüne ve bölgede elektriğin birim maliyetine göre değişmektedir.
“Folding Roof’unuzu Güneş enerjili tasarlayın böylece elektrik zamlarından etkilenmeyin.”
“Güneş enerjisinden elde ettiğiniz elektrik ile karbon salınımınızı en aza indirgeyin.”
EDS Proje LTD. ŞTİ. PATENLİ ÜRÜNÜDÜR.